Projektowanie obwodów drukowanych

Projektowanie obwodów drukowanych realizujemy w oparciu o schematy urządzeń zaprojektowanych przez naszą firmę (usługa kompleksowa) lub o schematy dostarczone przez klienta. W sytuacji projektowania na podstawie powierzonych schematów istotne jest przekazanie dokumentacji dotyczącej komponentów, które mają być użyte do późniejszej produkcji urządzenia. Często zdarza się, że klient chce wykorzystać do produkcji komponenty, które posiadana swoim magazynie.

Obwody drukowane możemy zaprojektować na podstawie schematów nadesłanych w postaci cyfrowej, papierowej czy plików PDF. Istotnymi parametrami w procesie projektowania są parametry mechaniczne projektowanego obwodu: rozmiary płytki, wiercenia na płytce pod elementy mechaniczne (mocowanie do obudowy) oraz informacje o wszystkich elementach wymagających frezowania (frezy pod izolacje, nietypowo montowane komponenty).

Projektujemy płytki 1-, 2- i wielowarstwowe. Płytki 1- i 2-warstwowe wykonywane są zgodnie z możliwościami technologicznymi większości polskich producentów PCB. Minimalna szerokość ścieżki 0,16 mm, minimalna odległość między ścieżkami 0,16 mm, minimalne wiercenie przelotki 0,4 mm, minimalny kołnierz przelotki 0,7 mm. Duża część producentów, ze względu na technologie, preferuje ścieżki i odległości między ścieżkami o wymiarze 0,2 mm. Projekty obwodów wielowarstwowych każdorazowo konsultowane są z producentem obwodów drukowanych. W procesie projektowania zwracamy uwagę na prawidłowe rozmieszczenie elementów ze wzgledu na strefę montażu elementów, strefy złącza, strefy dostępu zewnętrznego, strefy mocowań.

baner

W strefie montażu elementów duży nacisk kładziemy na analizę problemów przechodzenia sygnałów: opóźnienia czasowe, przesłuchy, EMC, zachowania indukcyjne i pojemnościowe. Projektujemy płytkę pod kątem montażu na maszynach SMD z uwzględnieniem niezbędnych punktów orientacyjnych – fiducial. Terminy realizacji każdorazowo ustalamy z klientem na podstawie ilości punktów lutowniczych, oraz materiału wyjściowego (schematów).

Usługi

W ramach prowadzonej przez nas działalności zajmujemy się projektowaniem układów elektronicznych, projektowaniem obwodów drukowanych, kompleksowym montażem smd/tht a także montażem układów prototypowych.

Kontakt

picture1

RWW

ul. Rogalińska 6a/2
80-809 Gdańsk

kom. +48 697 697 796
tel. +48 58 733 51 23

e-mail: rww@rww.com.pl

Jeśli masz pytanie, projekt do realizacji - napisz do nas!